Kodulehe tegemine

Uue kodulehe tegemine on pikaajaline investeering, millele peab eelnema põhjalik eeltöö. Vastasel juhul ei ole võimalik saavutada kõrget positsiooni otsingumootorites (Google, Neti, Yahoo jne) ega täita klientide poolt seatud ootusi.

Kõige tähtsamal kohal on küsimus, mida klient kodulehelt ootab? Siin saab lähtuda eelnevast kogemusest. Kui kliendid vajavad pisividinaid, siis sobib kodulehe tegemine koos e-poega. Kui ostjale on tähtis kvaliteet ning tegemist ei ole impulssostuga, tasub mõelda kliendi harimisele – informatiivse kodulehe tegemine.

Enne kodulehe tehnilise ja sisulise poole tegemist tuleb koostada nimekiri märksõnadest, mis on Teie ettevõtte jaoks olulised. Seejärel uurige otsingutrende, milliseid neist kõige rohkem internetis otsitakse. Populaarsematest märksõnadest saab skelett, mille ümber kogu koduleht ehitada.

Kodulehe tegemisel on väga tähtis just Teile sobilik (kliendisõbralik) sisuhaldus välja valida. Kodulehe sisuhalduse osas on mitmeid erinevaid võimalusi. Täiesti uus kodulehe sisuhaldus maksab tuhandeid eurosid, kuid võib ka piirduda vabavaralise sisuhaldussüsteemiga, millest populaarsemad on Joomla, WordPress ja Drupal.

Kui koduleht on valmis, tuleb koduleht ka vastavalt standarditele optimeerida. Samuti on soovitav kasutada kodulehe statistika saamiseks analüüsiprogramme, millest kõige populaarsem vabavara on Google Analytics.

Kuna internet on väga kiiresti arenev, siis ilma koduleheta on keeruline ettevõtet internetis turundada. Kodulehe tegemine on küll esmatähtis, aga ei tohiks kodulehte ka liiga kauaks tähelepanuta jätta. Lähtuvalt jooksvast statistikast ning üldistest trendidest tuleks kodulehte pidevalt arendada ja täiendada. Uue kodulehe tegemine on samasugune nagu iga muu investeering – kaaluge kodulehe tegemise kulusid ja tulusid (mida on vaja, milleta ei saa hakkama) – ning alles siis otsustage, millist kodulehe lahendust Te vajate.

Kodulehe tegemine on võimalik nii iseseisvalt kasutades vabavaralisi platvorme kui ka kasutades spetsialisti abi. Viimasel juhul laabub kodulehe tegemine muretult ja kiirelt ning ei pea enda väärtuslikku aega kõrvaltööle kulutama.

Saada meile küsimus või hinnapäring

E-mail *

Teema

Päringu sisu *